Haberler

Serbest bırakılan fenomen Ece Ronay, cephesinden açıklama: Telefon ve konutunda suç aletine rastlanmadı

service

Eski eşinin iş yerinin kurşunlanmasını azmettirdiği iddiasıyla gözaltına alınan fenomen Ece Ronay, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ronay’ın sosyal medya hesabından avukatı aracılığıyla yapılan açıklamada telefon ve evinde yapılan aramada bir suç delilinin bulunmadığı açıklandı.

Ece Ronay‘ın avukatları tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Müvekkil Ece Ronay Taylan, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 15.12.2023 tarihinde, ‘Tehdit’ ve ‘Kasten Yaralamaya Azmettirme’ suçlarını örgüt kapsamında işlemiş olabileceği şüphesi ile gözaltına alınmış ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 17.12.2023 tarihinde ifade vermiş; 18.12.2023 tarihinde ise İstanbul Anadolu Adliyesi’ne sevk edilmiştir. İstanbul Anadolu Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı tarafından alınan ifadesinin ardından ‘Tehdit’ ve `Kasten Yaralamaya Azmettirme’ suçlarının gerek örgüt kapsamında gerekse de şahsi olarak Müvekkile isnat edilebilir olmadığına karar verilmiş, yalnızca ‘Mala Zarar Verme’ suçunu işlemiş olabileceği şüphesi ile yurtdışına çıkış yasağı ve imza uygulaması talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiştir.

Sulh Ceza Hakimliği’nce imza uygulamasına bile gerek görülmemiş olup, yalnızca yurtdışına çıkışının yasaklanması suretiyle adli kontrol tedbiri uygulanmasına hükmedilmiştir. Yurtdışına çıkış yasağının uygulanmasına gerek bulunmadığının da en kısa sürede anlaşılarak, söz konusu tedbirin kaldırılacağı kanaatindeyiz. Soruşturma sürecinin hızla nihayetlendirilerek, Müvekkile isnat edilen ‘Mala Zarar Verme’ suçunun da işlenmediğinin ortaya çıkacağına dair inancımız tamdır.

Müvekkil gözaltına alındığı andan, sorgusu tamamlandığı ana dek geçen bu süreçte, maddi gerçeğin ortaya çıkması adına elinden gelen tüm çabayı sarf etmiştir. Nitekim bu hususta kendi telefonlarının incelenmesi için şifrelerini dahi Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kolluk Birimleri ile paylaşmıştır. Kamuoyuyla paylaşılan operasyon anına ilişkin görüntüler ve bu görüntülere ilişkin olarak kamuoyuna yansıyan çeşitli yorumların aksine; müvekkilin konut aramalarında herhangi bir suç aletine rastlanılmadığı gibi, yıllardır kullanımında olan telefonunda da herhangi bir suça ilişkin hiçbir emareye rastlanmamıştır.

Bu izahatle; eleştiri sınırları dahilinde kalanlar hariç olmak üzere art niyetli davranış ve hakaretlerin takipçisi olduğumuzu hatırlatır, müvekkilimizin ‘masumiyet karinesine’ ve de ‘lekelenmeme hakkına’ saygı gösterilmesi gerektiğini saygılarımızla kamuoyuna duyururuz.

Ecem Altan

Ece Ronay Hukuk Magazin Haberler

Serbest bırakılan fenomen Ece Ronay, cephesinden açıklama: Telefon ve konutunda suç aletine rastlanmadı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HaberEkranda.coM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin