Numaralı Lens Fiyatları 2023 Renkli Lens Fiyatları (GÜNCEL)
numaralı lens tutarları 2023 renkli lens tutarları (gÜncel) – haberekranda

Numaralı Lens Tutarları 2023 Renkli Lens Tutarları (GÜNCEL) – HaberEkranda

service


Numaralı lens tutarları 2023 senesinde ne kadar? Miyop lens tutarları, saydam numaralı lens tutarları ve aylık lens tutarları pek oldukça şahıs tarafınca araştırılıyor. En iyi lens markaları ve 2023 tutarları ile numaralı lens tutarları başlıklı yazımızı sizler için paylaşıyoruz.

Gözlerinin rengini değişiklik yapmak isteyen ve azca gören kişiler için kontakt lensler büyük bir nimettir. Gözlük takmak istemeyenler için kolay bir seçenek haline geliyor. Sadece, bu uygun alternatifi seçerken göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan bazı koşullar vardır. Lens takarken ve çıkarırken hijyenik olmak en mühim kuraldır. Peki lens iyi mi takılır? Iyi mi çıkarılır? 2023 Lens tutarları nedir?

Numaralı Lens Tutarları 2023

Numaralı lens tutarları sık sık araştırılıyor. Kontakt lens takan kişiler lensi takıp çıkarmadan yakınma ederler. Bilhassa lens kullanmaya yeni başlamış olan kişiler bu mevzuda pek oldukça problem yaşayabilir. Sadece her sabah takıp çıkardıkça bu işlemleri daha kolay hale getiriyor. Lensi yerleştirirken ve çıkarırken oldukça dikkatli ve titiz olmalıyız. Bu yüzden lensi takarken ve çıkarırken takip etmemiz ihtiyaç duyulan birkaç şey var.

Miyop Lens Tutarları 2023

Lens tutarları göz kusuruna gore değişim göstermektedir. Miyop lens tutarları çoğu zaman 70 TL – 80 TL’den adım atar. Fakat lensin ihtiva ettiği özelliklere gore bu fiyat 1.000 TL’yi geçebilir. Ayriyeten bazı lens markalarında lensin saydam ya da renkli olmasına gore de fiyat değişik olabilmektedir.

Saydam Numaralı Lens Tutarları 2023

2 haftada 1 değişiklik planı sunan Acuvue Oasys markalı saydam numaralı lens tutarlarının kutu fiyatı 120 TL‘dir. Ek olarak bu lensler %99 oranında UV blokajı sağlamaktadır. Göze taşımış olduğu yüksek oksijen oranı sebebiyle en oldukça tercih edilen numaralı lens markaları içinde yer verilmiştir.

Atasun Optik Lens Tutarları 2023

Lens markaları arasından en oldukça malum ve numaralı lens tutarları içinde en oldukça araştırılan marka şüphesiz Atasun optiktir. Atasun optik lens tutarları 55 TL ile 400 TL içinde fiyatlandırılmaktadır.

Aylık Lens Tutarları 2023

Aylık lens tutarları 75 TL ile  220 TL fiyat aralığındadır. 3 ve 6 aylık kullanım elde eden numaralı lens tutarları ise 110 TL ile 300 TL içinde değişmektedir.

En İyi Lens Markaları ve Tutarları 2023

Lenslerde en oldukça tercih edilen, en iyi lens markaları ve tutarları;

 • Atasun Optik lens tutarları 55 TL ile 400 TL içinde
 • CooperVision 100 TL ile 850 TL içinde,
 • Adore 250 TL,
 • Alcon Air Optix for Aqua/Colours 90 TL,
 • Bausch + Lomb PureVision 90 TL ile 700 TL arası,
 • Acuvue MOIST 90 TL ile 1.200 TL içinde,
 • Acuvue TruEye 100 TL’den 1.200 TL içinde,
 • 1Day Acuvue Gömü Sparkle 120 TL,
 • Acuvue OASYS for Astigmatism 100 TL ile 550 TL,
 • Freshlook Colorbrends 70 TL ile 350 TL,
 • Rainbow 150 TL ile 650 TL,
 • Amazon Colours 100 TL ile 350 TL içinde değişebilmektedir.

Vermiş olduğumuz bu fiyatlar göz problemine ve lens kullanım süresine gore değişim göstermektedir.

Kontakt Lens Nedir?

Kontakt lensler astigmat, miyop ve hipermetrop benzer biçimde göz kusurları olan kişilerce ya da göz renginden memnun olmayıp değişiklik yapmak isteyen kişiler tarafınca kullanılmaktadır. Lensler korneanın üstünde, gözün önünde yer alacak şekilde tasarlanmış ve göz kusurları olan kişilerin net bir halde görmesini elde eden lenslerdir. Bu lensler günlük, aylık ve hatta kullan at olarak satılmaktadır.

Numaralı Lens Hangi Durumlarda Kullanılır?

Numaralı lensler hangi durumlarda kullanılır sorusu birçok şahıs tarafınca merak ediliyor. Çeşitli göz kusurları sebebiyle gözlük kullanmak istemeyen kişiler numaralı lensleri tercih ediyor. Gözün kusurları ve göz bozukluğuna gore numaralı lenslerin, numaraları belirlenir. Bu numaralar kişiden kişiye göre farklılık gösterir, hepimiz aynı numaralı lens kullanır diye bir kaide yoktur.

Miyop, hipermetrop, astigmat ve yaşa bağlı olarak lenslerin numaraları lüzumlu muayene yapılarak belirlenmektedir. Gözlük kullanmak istemeyen kişilerde ya da göz renginden memnun olmayan kişiler numaralı lensleri tercih edebilir.

Düzgüsel Göz Derecesi Kaç Olmalı?

Numaralı lens kullanmak istiyorsunuz fakat düzgüsel / sıhhatli göz numaralarını bilmiyorsunuz. Buna da açıklık getirelim. 0,25 ve 0,50 numaraları üstünde yüksek değerlerde görmenizde bozukluk var ise gözlük ya da numaralı lens kullanabilirsiniz. Eğer gözünde görmede bir problem bulunduğunu düşünüyorsanız hekim kontrolünden geçmenizi tavsiye ediyoruz. Muayene sonrası belirlenen göz numaralarına gore numaralı lens kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Lazerle Göz Çizdirme Tutarları 2023 Göz Çizdirme Ameliyatı

Numaralı Lens Kaç Gün Kullanılır?

Belirli bir görme bozukluğunuz var ve numaralı lens kullanacaksınız size numaralı lens kaç gün kullanılır açıklayalım. Lensler kullanım durumlarına gore çeşitler halinde siz değerli üyelerimizin hizmetinize sunulur. Gözlük kullanım süreleri günlük ve aylık olarak belirlenen sürelere ve kişilere göre farklılık gösterir. Doğal olarak bu süreler aylar ile sınırı olan değildir. 1 yıl ya da iki yıl benzer biçimde sürelerde de lensler kullanılmaktadır. Şimdi sizler için yazımızın devamında günlük, aylık ve senelik lens çeşitleri hakkında informasyon vereceğiz.

Numaralı Lens Fiyatları Güncel Lens Fiyatları

Numaralı Lens Tutarları 2023 Kontakt Lens Tutarları (GÜNCEL)

Günlük, Aylık, Senelik Lens Çeşitleri

Kıymeti çoğu zaman ilerleyen yaşlarda malum gözlerin yapısına ve süresine gore çeşit çeşit lensler kullanıma sunulmuştur. Günlük, aylık ve senelik lens çeşitleri:

 • Günlük kullanılan lensler,
 • 2 haftalık kullanılabilen lensler,
 • Aylık kullanılan lensler,
 • Senelik lensler ve gece çıkarılmasına gerek kalamayan lensler,
 • Renkli kontakt lensler,
 • Saydam, saydam lensler,
 • Numaralı lensler / Sferik, (miyop ve hipermetroplar için)
 • Torik kontakt lensler (astigmat hastaları için)
 • Multifokal lensler (bifokal, presbiyopi)
 • Oksijen geçirene fakat su geçirmeyen lensler,
 • Hibrit lensler (gaz geçiren)
 • Herhangi bir problem olmadan yalnızca kozmetik açıdan kullanılan lensler.

Sizler için yukarıda maddeler halinde sıraladığımız lens çeşitleri, kişinin göz problemine gore değişmekte ve lens ömrü kullanılan lens çeşidine gore değişmektedir.

Lens Kaç Numaraya Kadar Kullanılır?

Lenslerin kaç numaraya kadar kullanılacağı birçok değere gore belirlenir. Düşük ya da yüksek olması halinde göz durumunu gore değişebilmektedir. Hekim tarafınca kontakt lens reçetesi yazılırken BC, SPH, AX, CYL, DİA benzer biçimde göz değerleri kullanılmaktadır. Yazımızın devamında bu değerler hakkında bilgiler vereceğiz. Lensler 10 numara olana kadar lazer tedavisi ile, 30 numaraya kadar olan göz kusurları için de göz içi lensler tedavi olarak kullanılmaktadır.

Numaralı Lens Tutarları 2023

Kontakt lens tutarları, ürünü satın aldığınız gözlükçü, hastane yada internet sayfasına gore değişim izah edebilir. Kontakt lens takmak için tıbbi muayeneden sonrasında kontakt lens reçetenizle girdiğiniz her gözlükçü ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilir. Sıhhatli bir halde kontakt lens satın alabilmeniz için reçetenizin belirli değerleri içermesi gerekir. Bunlar;

 • Kırma kusurunuzun kıymetini gösteren ibare: Miyop, astigmat ve aks.
 • Göz temel eğrinizi gösteren BC (base curve) yada K1 ve K2 denilen keratometre değerleri.
 • İris çapınızı gösteren kıymet yada DIA (tüm çap) kullanacağınız kontakt lens çapı.

Yukarıdaki değerler reçetenizde yer alıyorsa sıkı bir lens fiyatı araştırması yapabilirsiniz. Kontakt lens tutarları günlük, aylık yada senelik tüketim saatlerine gore değişmektedir. Ek olarak malzemelerin kalitesi, gözde kalma süresi, geometrik tasarım; asferik, torik ve oldukça odaklı özellikler yükselen lens fiyatlarını etkiliyor.

Devlet Lensi Karşılıyor mu? SGK

Göz doktoruna muayene olduktan sonrasında SGK gözlük camı ve çerçeve hakkın sunuyor. Devlet tarafınca sunulan bu hizmetin sorgulaması ise e-Devlet üstünden yapılabiliyor. “Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgulama” penceresi üstünden bu sorgulamayı yapabilirsiniz. Fakat gözlük kullanmak yerine lensi yeğleyen kişilerin lensleri devlet tarafınca karşılanmamaktadır. Sadece durum değişik boyutlarda ve mecburi hallerdeyse tespit edilmesinin peşinden SGK lens fiyatlarını ödeyebilmektedir. Aşağıda mevzu hakkında detaylı informasyon veriyoruz.

SGK Lens Tutarları 2023

Değişik boyutlarda ve mecburi hallerde olmasının peşinden SGK tarafınca tespit edilen hastaların lens tutarları SGK karşılayabilmektedir.  Hangi durumlarda SGK lens fiyatlarını karşılıyor derseniz;

 • Katarakt ameliyatı olarak kullanılması gerekiyorsa,
 • Lens bağları kopması benzer biçimde ağır durumlarda,
 • Hekim kişinin gözlük kullanımına uygun olmadığını belirtirse vatandaşlara SGK desteği sağlanabilmektedir.
 • Genel Sıhhat Sigortası kapsamında 1 tane 170 TL, çiftlerde 340 TL ödeme gerçekleşmektedir.
 • Aylık mecburi kullanımlarda ise 6 çift 100 TL olacak şekilde destek sağlanabilmektedir.

Lens Tutarları Neye Nazaran Değişiyor?

Rahat miyopi ve hipermetroplar için bir kutuda altı blisterde aylık kullanım için saydam lens tutarları 27,50 ile 67,50 arasındadır. Daha rahat ve kurumayan yeni nesil ürünleri tercih ederseniz lens fiyatı bir kutu için 110 TL‘ye ulaşabilir. Uzak ve yakın kombinasyonu ile yaşa bağlı yakınlık problemlerine (presbiyopi) çözüm olarak kullanılan multifokal lens ve astigmat lens kutusu 90 TL ile 240 TL içinde fiyatlandırılıyor. Kontakt lens kullanmak isteyen kişilerin senelik 120 TL ile 300 TL içinde bir bütçe ayırması ve muayene harcamalarını da göz önünde bulundurması gerekir.

Bir günlük kullanımdan sonrasında atılan ve değiştirilen günlük lenslerin yılda 730 lens gerektirdiğini düşünürsek, günlük lenslerin en pahalı lensler listesinin başlangıcında yer alması şaşırtıcı olmamalıdır. Renkli yada numaralı lensler için aylık fiyatlar 20 TL‘den başlıyor. Yıllık renkli lensler 180 ile 800 TL arasında ve astigmatlı renkli lenslerde yıllık 1.200 TL’ye kadar çıkabiliyor. Daha spesifik ve olağan dışı çözümlerle kişiye hususi lensler için 1.500 dolarlık fiyatlar görmek mümkündür.

Keratokonus benzer biçimde hususi göz hastalıklarının tedavisinde kullanılan gaz geçirgen kontakt lens tutarları 450-1.050 TL, daha yüksek teknolojiye haiz keratokonus lenslerin senelik kullanım maliyeti 1.800 TL‘ye ulaşabilir.

Numaralı Lensler Iyi mi Takılır?

Ellerimizi yıkamadan ilkin lens kutusunu açıp kenara koyuyoruz. Sonrasında ellerimizi bolca sabunla yıkayıp duruluyoruz. Yıkadıktan sonrasında ellerimizi iyice kurulayıp ellerimizde rutubet izi bırakmamaya itina gösteriyoruz. Artık lensi takabiliriz. Temiz ellerimizle avuç içlerimizde bir lens alırız. Sağ gözümüze takacaksak lensi sol avucumuza alıp nazikçe ovuşturuyoruz.

Bu ovalama işlemi, lens solüsyonunun kaybolmasına yarayacaktır. Ondan sonra lensi sağ elimizle tutup sol elimizin işaret parmağına yerleştiriyoruz. Sağ elimizin orta parmağıyla sağ gözümüzün altına çekiyoruz. Peşinden sol işaret parmağımızın lensini gözümüzdeki boşluğa bırakıyoruz. Gözümüzü sağa ve sola hareket ettirerek lensin tam oturduğundan güvenli oluyoruz. Aynısını sol gözünüz için de yapabilirsiniz.

Lensi takarken yanlışlıkla gözlerinizi kırparsanız yada kapatırsanız, yapmanız ihtiyaç duyulan basittir. Bilhassa yeni lens kullanmaya başlamış olan kişiler bu problemle karşı karşıyadır. Aynaya bakarken takarsanız, lens takarken problem yaratabilir. Aynada kendimize baksak bile direkt gözlerimize odaklanmamalıyız. Bizlerden uzak bir noktaya odaklanmalı ve lensi gözümüzün beyaz alanına yerleştirmeliyiz. Sonrasında göz bebeğimizi hareket ettirerek lensin yerine oturduğundan güvenli olabiliriz.

Numaralı Lensler Iyi mi Çıkarılır?

Devamlı olduğu benzer biçimde ellerimizi güzelce yıkarız. Göz bebeğimizi sağa yada sola kaydırarak gözümüzün beyaz kısmını görünür kılıyoruz. İşaret parmağımızla lensi gözümüzün beyaz kısmına doğru kaydırıyoruz. Sonrasında merceği işaret parmağımızla ve baş parmağımızın etli kısmıyla tutup çıkarıyoruz. Ve lens solüsyonunu doldurduğumuz lens kutusuna koyuyoruz.

Numaralı Lens Tutarları 2023 Renkli Lens Tutarları (GÜNCEL) – HaberEkranda

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HaberEkranda.coM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin