CZN Burak'a neden dava açıldı? CZN Burak hakkında neden, hangi suçtan inceleme başlatıldı?
czn burak’a niçin dava açıldı? czn burak hakkında niçin, hangi suçtan araştırma başlatıldı?

CZN Burak’a niçin dava açıldı? CZN Burak hakkında niçin, hangi suçtan araştırma başlatıldı?

service

Czn Burak‘a niçin dava açıldı? Sorusu, gündeme gelen haberlerin peşinden merak ediliyor ve araştırılıyor. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada tutuksuz sanık İsmail Özdemir ile sanık avukatları hazır bulunmuş oldu. Duruşmada Muhammed Burak Özdemir’i ise avukatı temsil etti. Müdafa meydana getiren İsmail Özdemir, hakkında iddiaları reddetti. Peki, Czn Burak‘a niçin dava açıldı? CZN Burak hakkında niçin, hangi suçtan araştırma başlatıldı?

CZN Burak lakaplı Burak Özdemir ile babası İsmail Özdemir, ‘Kentsel Sit Alanı’ içinde izinsiz inşaat yaptıkları iddiasıyla 5’er yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. İlk duruşmada baba İsmail Özdemir savunmasında “Söz konusu taşınmazda basit tadilatta bulundum, üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Duruşmada müdafa meydana getiren sanık İsmail Özdemir, söz mevzusu taşınmazın kendisine ilişik bulunduğunu söyleyerek, “Söz konusu taşınmazda basit tadilatta bulundum. Basit tadilat işlemi için de belediyeden izin aldım. Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’ndan izin alınacak bir durum yoktur, bu nedenle izin almadım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” dedi ve beraatını talep etti.

CZN Burak'a neden dava açıldı? CZN Burak hakkında neden, hangi suçtan inceleme başlatıldı?

Sanık Burak Özdemir’in avukatı ise müvekkilini yurt haricinde olduğundan hazır edemediğini, bulgu talebinin bulunduğunu ve atılı suçu kabul etmediklerini söylemiş oldu. Duruşmada görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı, tamamlanmamış hususların giderilmesini talep etti. Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Muhammed Burak Özdemir’in avukatına müvekkilini hazır etmesi için süre verilmesine, Kültür ve Gezim Bakanlığı’nın katılma talebinin de kabulüne ve tamamlanmamış hususların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Emir Ceran

CZN Burak Gündem Magazin Güncel Haberler

CZN Burak’a niçin dava açıldı? CZN Burak hakkında niçin, hangi suçtan araştırma başlatıldı?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HaberEkranda.coM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin