Botoks Fiyatları 2023 (Göz Çevresi, Alın, Kaş Arası Botoks Fiyatı)
botoks tutarları 2023 (göz Çevresi, alın, kaş arası botoks fiyatı) – haberekranda

Botoks Tutarları 2023 (Göz Çevresi, Alın, Kaş Arası Botoks Fiyatı) – HaberEkranda

service


Botoks tutarları 2023, Kalıcı Botoks tutarları, Botox fiyat sıralaması 2023, Medical Park botoks tutarları, Allergan Botox fiyat 2023, Terleme botoks tutarları 2023, Kaz ayakları botoks fiyatı, Devlet Hastanesi botox tutarları 2023 şeklinde mevzularda araştırma meydana getiren kişiler botoks nedir, Göz çevresi botoks tutarları 2023, güncel botoks tutarları ne kadar oldu merak ediyor.

Şimdi sizlere botox fiyatlarından bahsederken botoks yaptırmadan ilkin bilinmesi gerekenleri ve bayanların tavsiyelerini açıklıyoruz. Botoks öncesi ve sonrasında yapılması ihtiyaç duyulan ya da yapılmaması ihtiyaç duyulan ne var ise botoks tutarları 2023 başlıklı yazımızda bir araya getiriyoruz. Keyifli okumalar 🙂

Botoks Tutarları 2023 (Devlet ve Hususi Hastane)

Mevzuya ilk olarak botoks nedir sorusu ile başlamış olalım. Botoks, clostridium botulinum bakterisinin oluşturduğu tıbbi bir protein olmaktadır. Adı botulinum toxin” kelimelerinin kısaltılmışı olarak bilinmektedir. Alanında uzman kişiler tarafınca ve botoks işlemi doğru şekilde gerçekleştirildiğinde, tedavi edici ve onarıcı tesiri yüksek olan bir madde bulunduğunu belirtebiliriz.

Botoks Tutarları 2023

Clostridium Botulinum bakterilerinin ürettiği bir toksin olan botoks, hususi laboratuvar süreçleriyle insanoğlu için güvenli hale getirilir. Bu yüzden pahalı olarak bilinir ve botoks tutarları maliyeti yüksek olmaktadır.

Botoks fiyatı ise uygulama alanlarının sayısına ve ihtiyaca bakılırsa kullanılacak araç-gereç miktarına bakılırsa değişmektedir. Genel olarak ucuz görünen botoks işlemleri iyice araştırılmalı ve uygun olmayan ürünlerin yada kasıtlı olarak yetersiz dozların kullanımında dikkatli olunması icap ettiğini tavsiye ediyoruz.

Devlet Hastanesi Botox Tutarları 2023

Şahıs bir sıhhat problemi sebebiyle Devlet Hastanesinde Botoks tedavisi almak isterse o hastaneden ücret alınmayacaktır. Botoks kişiye hususi yapıldığından fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 2023 yılı Devlet Hastanelerinde Botoks Tutarları, {sosyal} güvencesi olmayanlar için averaj 3.500 TL ile 4.500 TL içinde değişiyor.

Botoks Tutarları 2023 Hususi Hastane – Botoks Tutarları Ne Kadar?

Devlet Hususi botoks tutarları ne kadar sorusuna cevap verecek olursak; hususi hastanelere kıyasla, Devlet hastanelerinde Botoks oldukça daha uygun olacaktır. Hususi hastanelerde botoks tutarları ise 16.000 TL – 21.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Göz Çevresi Botoks Tutarları 2023

Kalıcı olması için kısa devam eden ve belirli aralıklarla tesirini sürdüren botulinum toksin, göz çevresi, kaş ve kaş arası, kaz ayağı adında olan mimik kırışıklıklarında ve ön çizgi yok etme için uygulanır. Kişiye hususi uygulanacak doz belirlendikten sonrasında uzman doktorlar tarafınca dozun fiyatı belirlenir ve kişiye hususi fiyat verilir.

Bu yüzden muayene sonrası verilecek fiyatlar botoks işlemine bakılırsa belirlenmektedir. Göz çevresi botoks fiyatı hakkında informasyon vermek gerekirse ortalama 1.900 TL diyebiliriz. 

Kaş Arası Botoks Fiyatı 2023

Kaş arası botoks fiyatı 2023 senesinde averaj 1.500 TL’dir. Kırışıklık oluşumunu engellemek, bir nevi tedavi yöntemi olması için kaş arası botoks işlemi son dönemde popüler hale geldi.

Kalıcı Botoks Tutarları

Botoks tutarları tatbik eden merkeze ve kullanılacak doza bakılırsa değişirken, seans fiyatı 1.500 TL‘den başlamakta olup bölgeye ve uygulanacak uygulama yöntemlerine bakılırsa değişmektedir. Gelelim şimdi botoks hakkında bilinmesi ihtiyaç duyulan tüm bilgilere..

Botoks Nerelerde Kullanılır? Botox Kullanım Alanları

Botoks işleminde yan tesir bulunmamakta ve cerrahi müdahale gerektirmemektedir. Botoks; kaşların kaldırılmasında, kırışıklıkların giderilmesinde, migren tedavisinde ve aşırı terleme tedavilerinde kullanılmaktadır. Ek olarak istemsiz diş gıcırdatma ve diş sıkma tedavilerinde de botoks işlemi uygulanabilir. Diş gıcırdatma tedavisinde uygulanan botoks işleminin adı Masseter Botokstur.

Maddeler halinde botoksun kullanım alanlarını belirtecek olursak; Botoks hangi bölgelere uygulanır?

 • Alın bölgesindeki çizgi ve kırışıklıklarda,
 • Göz çevresindeki çizgi ve kırışıklarda,
 • Kaş arasındaki çizgilerde,
 • Dudaklara burundan gelen dikey çizgilerde ve kırışıklıklarda,
 • Ağızdan buruna ya da çeneye doğru uzanan çizgilerde ve kırışıklıklarda,
 • Çenedeki çizgi ve kırışıklıklarda,
 • Yanaktaki sarkmalarda, 
 • Yüzde oluşan asimetri ve gülüşteki asimetrilerde,
 • Kaş şeklinin değiştirilmesi ve uçlarının kaldırılmasında,
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki çizgi ve kırışıklıklarda,
 • Gülerken üst dişetinin fazla belirgin olması 

durumlarında botoks işlemi yapılabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Burun Estetiği Tutarları 2023 (Devlet-Hususi)

Botoks Fiyatlari 2023 Goz Cevresi Alin Kas Arasi Botoks Fiyati

Botoksla Kırışıklıklara Elveda!

İnce, orta ya da derin çizgileri ortadan kaldırabilmek ve yok etmek için ameliyatsız şekilde uygulanan güvenli botoks güzel duyu tedavi yöntemi; kaş arası ve alın çizgilerinde, göz çevresindeki kırışıklıklarda, alt ve üst dudaklarda oluşan dikey çizgilerin tedavisinde tercih edilmektedir.

Alanında uzman kişilerce kişinin kendine özgü mimik özelliklerine uygun bir halde yapıldığında, kırışıklıklarda gözle görülür bir halde naturel bir ifade vermektedir. Sizlerde mevcut kırışıklarınıza botoksla elveda kabul edebilirsiniz 🙂

Botoks Kimlere Uygulanır?

Hamile ve emziren kişiler ile kas problemi yaşayan hastalar haricinde bu uygulama isteyen her insana uygulanabilir. Bu son aşama güvenilir bir yöntem olmasına karşın, kişinin cilt tipine bağlı olarak uygulama sonrasında ufak geçici kızarıklıklar yada hafifçe baş ağrıları ortaya çıkabilir.

Botoks Iyi mi Uygulanır?

İnce uçlu enjektör ile lüzumlu bölgelere uygulanır. Uygulanacak doz kişinin ihtiyacına bakılırsa uzman tabip tarafınca belirlenir.

Yüzüme kaç birim botoks yaptırmalıyım derseniz;

 • Kaş kaldırma için 2 ile 5 birim,
 • Kaz ayakları botoks tek bölge için 5 ile 15 birim,
 • Tavşan çizgileri için 5 ile 10 birim,
 • Çene kırışıklıkları için 2 ile 6 birim,
 • Alın bölgesi için 10 ile 30 birim,
 • Kaş ortası için ise 10 ile 25 birim botoks yaptırılması gerekir.

Botoks Sonrası Yapılmaması Gerekenler Nedir?

 • Uygulamadan sonrasında minimum 4 saat yüzüstü yatılmamalı,
 • Baş oldukça öne eğilmemeli,
 • Minimum 4 saat makyaj yapılmamalıdır.
 • Aynı gün banyo yapılabilir, fakat sauna ve hamam şeklinde yüksek sıcaklıklardan kaçınılmalıdır.

Botoks Tesiri Ne Kadar Sürer?

Botoks, uygulamadan ortalama 3 ila 5 gün sonrasında gözle görülmeye başlanır. Tam tesir ise en geç 15 gün içinde gerçekleşmektedir. Botoksun tesiri de 4-6 ay kadar sürmektedir. Tertipli tekrarlanan botoks tedavisi, estekik derecesini ve süresini arttırdığı bilinmektedir.

Botoks Kalıcı Bir Yöntem midir?

Botoks ameliyatlarında olduğu şeklinde kalıcı bir tesir yöntemi olmadığı için yeniden ihtiyacı kişinin gereksinimlerine bakılırsa belirlenmelidir. Mimik kullanım derecesine ve cilt tipinin özelliklerine bağlı olarak belirli aralıklarla uygulamanın tekrarlanması gerekebilmektedir.

Botoks Ne Çoğunlukla Tekrarlanır?

Gerektiğinde çoğu zaman 4-6 ayda bir tekrarlanır ve bu yeniden botoksun tesirini daha kalıcı hale getirir. Botoks işleminin tertipli uygulamasının en büyük pozitif yanları, uygulanan bölgede kas kasılmasını engellemesi ve bölgeyi mimik yapmamaya eğitmektedir. Durum bu şekilde olunca botoks sıklığı zaman içinde azalır.

Botoks Tutarları 2023 (Göz Çevresi, Alın, Kaş Arası Botoks Fiyatı) – HaberEkranda

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HaberEkranda.coM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin